Restart jednoho opuštěného blogísku...

Duben 2016

Another aneb smrt všude kam se podíváš

28. dubna 2016 v 20:15 | Mia ^_^ |  Recenze na anime
Máte rádi tajemno a opravdu HODNĚ krve? Ano? Another se vám bude určitě líbit.

O co ide:
Tento příběh vypráví o škole v Yomiamě, konkrétně o jejím devátém ročníku, třetí třídě (něco jako 9.C). Do třídy přichází Kouichi, nový student, až po začátku studia. Kouichi se chce spřátelit, avšak studenti se chovají divně, hlavně pokud jde o dívku jménem Misaki. Tu jako by nikdo neviděl. Když se spolužáků začne vyptávat, co se vlastně ve třídě děje, začnou se dít ještě podivnější věci...

K ději:
Vzpomínáte, jak jsem se v minulém článku zmínila o nevýhodě krátkých anime? Ano, Another dokazuje, že výjimka potvrzuje pravidlo. Děj šlapal a s klidem můžu říct, ani u jednoho dílu jsem se nenudila (nebo alespoň ne tak jako u blood c). V tomto anime je smrt doslova na každém kroku a také jak se říká: originalita se cení (i když jsem chvílemi měla pocit, že to autoři s tou originalitou "trochu" přehnali). Také mě překvapilo nečekané vyřešení celé "záhady" .
(9/10)

Charaktery:
Propracované, na to, jak měli málo času se plně projevit. Hl. hrdina byl kupodivu normální kluk (nalijme si čistého vína, takových v anime moc není). No a Misaki s panenkami naprosto sugoi J.
(10/10)

Opening:
Ze začátku je dokonalý, ta znělka, rytmus, prostě všechno. Pak se to ale nějak po***** a zničil se celý dojem ze znělky. Refrén tu hrůzu naštěstí napravil. Bohužel ne o moc.
(5/10)

Animace:
Ta byla celkově opravdu precizně zpracovaná, ovšem se tu zase vyskytla cenzura….. (díky Bohu za ni)
(9/10)

Mein názor:
Another mně "tak trochu" poznamenalo (nejspíš dokonce mého života). Po shlédnutí tohoto anime si NIKDY nekoupím ani nevezmu deštník se špicí (to radši zmoknu až na kost) a myslím, že vy nabydete stejného názoru. A mí drazí otaku, varování na závěr: poté co uvidíte Another budete radši chodit po schodech a věřte mi, že do výtahu vás nikdo nedostane.

Celkem: (8/10) - jen škoda toho openingu…..

PŘÍJMAČKY! máme to za sebou!!!

27. dubna 2016 v 22:03 | Mia ^_^ |  Propadliště dějin..
Ano, všichni jsme se toho ve zdraví dožili! ( i když u mně kdo ví :) )

Ofico to máme za sebou. Yuki se dostala na HOTELOVKU (sry obor přeně nwm). Já se dostala na EKONOMKU ( a ne, není to stejná škola...). U mně je to ale trošku komplikovanější (jako vždy special). No to je jedno.....

Pointa těhle keců je, že naplno rozjíždíme náš blog! (konečně). Mě najdete většinou u recenzí nebo u povídek ( pokud se k nějakým dohrabu). Yuki se bude spíše zaměřovat na rady, dyi atd. Také máme v plánu pár dalších projektíků o kterých se včas dozvíte.

OTAKU ZDAR! (nwm jak se to přesně skloňuje)

Blood c aneb masakr se nekonal

26. dubna 2016 v 22:01 | Mia ^_^ |  Recenze na anime
Roztomilé kněžky? Stvůry, které žerou lidi? Seznamte se s blood c!

O čem to je:
Saya Kisaragi je velmi milé, ale někdy i velmi nešikovné děvče. Žije se svým otcem ve svatyni u jezera a jako kněžka se od něj učí umění meče. Během dne je Saya sice jen obyčejná středoškolačka, která navštěvuje s přáteli místní akademii. V noci se však z milé studentky stává predátor a její kořistí jsou bytosti, kterým se říká "Staří". Mají nadpřirozené síly a živí se lidmi.

K ději:
Blood c má jen jednu sérii (12 dílů) a jako u většiny krátkých anime se vyskytl typický problém. Asi tak do 10. dílu se nic neděje a pak najednou BUM! 5 dílů před koncem se to teprve začne "rozjíždět". Konec je useknutý a zbytečně uspěchaný. Vážně pokud chcete dějem nabité anime hledejte jinde… já se u 5. Dílu už nehorázně nudila. (jako jo, smrti celkem original, každou epizodu se vyskytla alespoň jedna smrt, tak ale….)
(6/10)

Charaktery:
Moc nepobírám povahu hlavní hrdinky. Ve dne by Saya zachránila i slimáka, ovšem v noci se z ní stane druhá Nikita, která katanou zabíjí démony. Wut?
(7/10)

Opening (na endingy kašlu):
Podmanivý, rytmický, moc se mi líbil, menší záchvěv tajemna….
(10/10)

Animace:
Pokud vám nevadí nohy ala sailor moon tak pohoda. Celkem naštvala cenzura, jinak ok.
(8/10)

Mein názor:
Na to kolik anime už mám za sebou (you know, what i mean) existují podle mě mnohem lepší anime (Another….). Znova bych se na to nepodívala. I ten požitek z "blood rain" mi hl. hrdinka zkazila svým pisklavým hlasem a naivitou.

Sečteno: (7/10) - čekala jsem prostě mnohem větší masakr, který se bohužel nekonal -_-

Kur**

25. dubna 2016 v 22:01 | Mia ^_^ |  Propadliště dějin..
2 hodiny píšu recenzi a ono se to vymaže .......
INTERNET MĚ NEMÁ RÁD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ano, je to tak! Napsaná recenze na Kuroshitsuji se mi vymazala! -_- Místo toho jsem přidala jinou na tuhle zrovna kašlu, možná až se zklidním.....