Restart jednoho opuštěného blogísku...

Another aneb smrt všude kam se podíváš

28. dubna 2016 v 20:15 | Mia ^_^ |  Recenze na anime
Máte rádi tajemno a opravdu HODNĚ krve? Ano? Another se vám bude určitě líbit.

O co ide:
Tento příběh vypráví o škole v Yomiamě, konkrétně o jejím devátém ročníku, třetí třídě (něco jako 9.C). Do třídy přichází Kouichi, nový student, až po začátku studia. Kouichi se chce spřátelit, avšak studenti se chovají divně, hlavně pokud jde o dívku jménem Misaki. Tu jako by nikdo neviděl. Když se spolužáků začne vyptávat, co se vlastně ve třídě děje, začnou se dít ještě podivnější věci...

K ději:
Vzpomínáte, jak jsem se v minulém článku zmínila o nevýhodě krátkých anime? Ano, Another dokazuje, že výjimka potvrzuje pravidlo. Děj šlapal a s klidem můžu říct, ani u jednoho dílu jsem se nenudila (nebo alespoň ne tak jako u blood c). V tomto anime je smrt doslova na každém kroku a také jak se říká: originalita se cení (i když jsem chvílemi měla pocit, že to autoři s tou originalitou "trochu" přehnali). Také mě překvapilo nečekané vyřešení celé "záhady" .
(9/10)

Charaktery:
Propracované, na to, jak měli málo času se plně projevit. Hl. hrdina byl kupodivu normální kluk (nalijme si čistého vína, takových v anime moc není). No a Misaki s panenkami naprosto sugoi J.
(10/10)

Opening:
Ze začátku je dokonalý, ta znělka, rytmus, prostě všechno. Pak se to ale nějak po***** a zničil se celý dojem ze znělky. Refrén tu hrůzu naštěstí napravil. Bohužel ne o moc.
(5/10)

Animace:
Ta byla celkově opravdu precizně zpracovaná, ovšem se tu zase vyskytla cenzura….. (díky Bohu za ni)
(9/10)

Mein názor:
Another mně "tak trochu" poznamenalo (nejspíš dokonce mého života). Po shlédnutí tohoto anime si NIKDY nekoupím ani nevezmu deštník se špicí (to radši zmoknu až na kost) a myslím, že vy nabydete stejného názoru. A mí drazí otaku, varování na závěr: poté co uvidíte Another budete radši chodit po schodech a věřte mi, že do výtahu vás nikdo nedostane.

Celkem: (8/10) - jen škoda toho openingu…..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama