Restart jednoho opuštěného blogísku...

Recenze na anime

Another aneb smrt všude kam se podíváš

28. dubna 2016 v 20:15 | Mia ^_^
Máte rádi tajemno a opravdu HODNĚ krve? Ano? Another se vám bude určitě líbit.

O co ide:
Tento příběh vypráví o škole v Yomiamě, konkrétně o jejím devátém ročníku, třetí třídě (něco jako 9.C). Do třídy přichází Kouichi, nový student, až po začátku studia. Kouichi se chce spřátelit, avšak studenti se chovají divně, hlavně pokud jde o dívku jménem Misaki. Tu jako by nikdo neviděl. Když se spolužáků začne vyptávat, co se vlastně ve třídě děje, začnou se dít ještě podivnější věci...

K ději:
Vzpomínáte, jak jsem se v minulém článku zmínila o nevýhodě krátkých anime? Ano, Another dokazuje, že výjimka potvrzuje pravidlo. Děj šlapal a s klidem můžu říct, ani u jednoho dílu jsem se nenudila (nebo alespoň ne tak jako u blood c). V tomto anime je smrt doslova na každém kroku a také jak se říká: originalita se cení (i když jsem chvílemi měla pocit, že to autoři s tou originalitou "trochu" přehnali). Také mě překvapilo nečekané vyřešení celé "záhady" .
(9/10)

Charaktery:
Propracované, na to, jak měli málo času se plně projevit. Hl. hrdina byl kupodivu normální kluk (nalijme si čistého vína, takových v anime moc není). No a Misaki s panenkami naprosto sugoi J.
(10/10)

Opening:
Ze začátku je dokonalý, ta znělka, rytmus, prostě všechno. Pak se to ale nějak po***** a zničil se celý dojem ze znělky. Refrén tu hrůzu naštěstí napravil. Bohužel ne o moc.
(5/10)

Animace:
Ta byla celkově opravdu precizně zpracovaná, ovšem se tu zase vyskytla cenzura….. (díky Bohu za ni)
(9/10)

Mein názor:
Another mně "tak trochu" poznamenalo (nejspíš dokonce mého života). Po shlédnutí tohoto anime si NIKDY nekoupím ani nevezmu deštník se špicí (to radši zmoknu až na kost) a myslím, že vy nabydete stejného názoru. A mí drazí otaku, varování na závěr: poté co uvidíte Another budete radši chodit po schodech a věřte mi, že do výtahu vás nikdo nedostane.

Celkem: (8/10) - jen škoda toho openingu…..

Blood c aneb masakr se nekonal

26. dubna 2016 v 22:01 | Mia ^_^
Roztomilé kněžky? Stvůry, které žerou lidi? Seznamte se s blood c!

O čem to je:
Saya Kisaragi je velmi milé, ale někdy i velmi nešikovné děvče. Žije se svým otcem ve svatyni u jezera a jako kněžka se od něj učí umění meče. Během dne je Saya sice jen obyčejná středoškolačka, která navštěvuje s přáteli místní akademii. V noci se však z milé studentky stává predátor a její kořistí jsou bytosti, kterým se říká "Staří". Mají nadpřirozené síly a živí se lidmi.

K ději:
Blood c má jen jednu sérii (12 dílů) a jako u většiny krátkých anime se vyskytl typický problém. Asi tak do 10. dílu se nic neděje a pak najednou BUM! 5 dílů před koncem se to teprve začne "rozjíždět". Konec je useknutý a zbytečně uspěchaný. Vážně pokud chcete dějem nabité anime hledejte jinde… já se u 5. Dílu už nehorázně nudila. (jako jo, smrti celkem original, každou epizodu se vyskytla alespoň jedna smrt, tak ale….)
(6/10)

Charaktery:
Moc nepobírám povahu hlavní hrdinky. Ve dne by Saya zachránila i slimáka, ovšem v noci se z ní stane druhá Nikita, která katanou zabíjí démony. Wut?
(7/10)

Opening (na endingy kašlu):
Podmanivý, rytmický, moc se mi líbil, menší záchvěv tajemna….
(10/10)

Animace:
Pokud vám nevadí nohy ala sailor moon tak pohoda. Celkem naštvala cenzura, jinak ok.
(8/10)

Mein názor:
Na to kolik anime už mám za sebou (you know, what i mean) existují podle mě mnohem lepší anime (Another….). Znova bych se na to nepodívala. I ten požitek z "blood rain" mi hl. hrdinka zkazila svým pisklavým hlasem a naivitou.

Sečteno: (7/10) - čekala jsem prostě mnohem větší masakr, který se bohužel nekonal -_-

Novinka na našem blogu

7. února 2016 v 0:55 | Mia ^_^
Tak po pár týdnech jsme zase zpět Smějící se. Tímto bych vám chtěla představit novou rubriku tohoto blogu a tou je:
*RECENZE NA ANIME*

Vím, že to není nic originální (upřímně pár blogů na anime recenze už jsem četla), ale řekla sem si "Když to mají oni proč né my, že?" Takže během týdne by se tu měla objevit první recenze, na jaké anime ještě nevím. Teda mám nějaké návrhy, ale nevím s kterým začít.
Pokud by někdo z vás měl návrh nějakého anime na které máme napsat recenzi stačí napsat jeho název do komentářů.

vaše Mia- chan
 
 

Reklama